W dniu 4 października 2017r. grupa uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Trzebieniu wraz z opiekunami brała udział w XVII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Częstochowie. Przy wyjątkowo sprzyjającej pogodzie uczestniczyli w uroczystej Mszy Św. na Wałach Jasnogórskiego Klasztoru. Przewodniczył jej ks. bp H. Tomasik krajowy Duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. W homilii nawiązał do objawień Maryjnych w Gietrzwałdzie i Fatimie mocno podkreślając fakt, że skierowane były one za pośrednictwem dzieci do całego świata. Poprosił by licznie zebrane delegacje szkół podjęły główne przesłanie tych objawień – modlitwę różańcową w intencji zbawienia Świata. W całym spotkaniu brało udział 1500 szkół w tym 400 szkół noszących imię Jana Pawła II.