Dnia 21 marca 2018r. w naszej szkole zostało przeprowadzone szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy  przedmedycznej. Szkolenie było skierowane dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Składało się z części teoretycznej i praktycznej. Ratownik medyczny omówił najważniejsze czynności i zasady obowiązujące podczas udzielania pomocy w różnych sytuacjach. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą teoretyczną, ale mieli również możliwość uczestniczenia w ćwiczeniach praktycznych na fantomie. Uczyli się również sprawdzać czynności życiowe poszkodowanego, układać go w pozycji bocznej bezpiecznej, przeprowadzać resuscytację krążeniowo-oddechową oraz poznali postawy bandażowania i unieruchamiania kończyn po urazie. Uczniowie słuchali z uwagą rad ratownika, a ćwiczenia praktyczne wykonywali sprawnie, starannie i ze spokojem.

• 01a
  • 02a