Przy niecodziennej pogodzie – silnym i mroźnym wietrze – po raz kolejny drogami Trzebienia została odprawiona Droga Krzyżowa. Tegoroczne rozważania łączyły w sobie z jednej strony fakt przeżywania w naszej Ojczyźnie 100-lecia odzyskania niepodległości oraz  przebogate przesłanie na ten temat naszego wielkiego Rodaka i jednocześnie patrona szkoły w Trzebieniu Jana Pawła II.

Papież wielokrotnie podkreślał, mimo tego, ze kierował Kościołem Powszechnym , ze jest dumny z tego iż jest Polakiem, ze tu się urodził. Ukochał polską ziemię. I czuł się do końca jej synem.  Historia jakże często dramatyczna naszej Ojczyzny, niejednokrotnie związana z wieloma ofiarami ludzkimi, tradycja i kultura były tymi elementami, które ukształtowały go jako człowieka wartości ściśle związanego z wiarą i Kościołem. Zawsze starał się o tym mówić czy to przy okazji pielgrzymek czy audiencji generalnych . Był Polakiem, który całe to doświadczenie polskości niósł całemu światu jako świadectwo wiary dobra i prawdy.  Stąd tegoroczne rozważania poszczególnych stacji były zaczerpnięte z przebogatego źródła Jego wypowiedzi, często skierowanych do nas samych.

Choć pogoda w tym roku nie rozpieszczała, to mimo wszystko mieszkańcy Trzebienia i Biadaszek , a także goście z okolicznych miejscowości wzięli w niej udział. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Trzebieniu Urszula Wędzicha dziękuje serdecznie ks. Proboszczowi Józefowi Wachowiakowi za duchowe przewodnictwo, organizatorom, a w szczególności katechecie Markowi Kowalskiemu, nauczycielom, uczniom, rodzicom, pracownikom szkoły, Ochotniczej Straży Pożarnej z Trzebienia i Biadaszek, sołtysom Tomaszowi Lubojańskiemu i Markowi  Lubojańskiemu, a także wszystkim tym, którzy pomogli w organizacji Drogi Krzyżowej.

• 01b
  • 02b