„A to Polska właśnie” – pod taką nazwą odbył się 24 maja Gminny Konkurs Recytatorski, w którym udział wzięły dzieci w wieku przedszkolnym  z terenu Gminy Łęka Opatowska. Dzieci zaprezentowały wiersze i wierszyki o tematyce patriotycznej wykazując się wysokim poziomem artystycznym, językowym i dobrą interpretacją recytowanych tworów. Pojawiły się także debiuty najmłodszych, trzyletnich dzieci, które z dużym zaangażowaniem, pięknie prezentowały utwory znanych poetów. Przed publicznością zaprezentowało się osiemnaścioro dzieci, wszystkie zostały nagodzone imiennymi dyplomami za udział w konkursie oraz wyróżnieniami za debity i ogólny wyraz artystyczny. Oczywiście wyłoniono także trójkę znakomicie recytujących patriotyczne utwory, a  wśród nich przedstawiciela  naszego oddziału przedszkolnego- Mateusza Olbrycha , który zajął trzecie miejsce za recytację wiersza Wandy Chotomskiej „Twój dom”. Otrzymał dyplom oraz nagrody książkowe. Wszystkim uczestnikom konkursu, ich wychowawcom i rodzicom gratulujemy i życzymy dalszych artystycznych sukcesów.