Dnia 8 lutego br. uczniowie klas IV–VII wyjechali na wycieczkę do Centrum Nauki i Wiedzy o Wodzie do Wrocławia. Swoją podróż rozpoczęli od warsztatów dydaktycznych, na których wykonali doświadczenia związane z wodą. Uczniowie poprzez praktyczne ćwiczenia nauczyli się opisywać i wyjaśniać przebieg procesów chemicznych, a także poznali zjawisko napięcia powierzchniowego wody, wysuwali wnioski z doświadczeń. Następnie udali się na wystawę Hydropolis. Zwiedzanie rozpoczęli od projekcji filmu opowiadającego o powstaniu wody na Ziemi. Po obejrzeniu filmu pracownik Hydropilis oprowadził grupę przez kolejne sfery tematyczne poświęcone wodzie. Ekspozycje, multimedia i ciekawa scenografia pozwoliły uczniom odkryć wiele  tajemnic związanych z wodą. Dotyczyły  one m.in., głębin morskich, życia w oceanach, historii inżynierii morskiej, człowieka i wody, miasta Wrocławia i systemów kanalizacyjnycj.  Uczniowie podczas zwiedzania wystawy angażowali wiele zmysłów i doszli do wniosku, że woda daje życie i jest we Wszechświecie. Kolejnym punktem wycieczki był pobyt w Pasażu Grunwaldzkim, gdzie uczniowie mogli zrobić zakupy i zjeść posiłek. W godzinach wieczornych pełni wrażeń wrócili do domu.

Opiekunami wycieczki były: pani Urszula Wędzicha i pani Karolina Gawlik.

• 01c
  • 02c