W listopadzie  zwracamy uwagę na życzliwość i tolerancję, gdyż w 16 listopada to Dzień Tolerancji, a 23  listopada — Dzień Życzliwości. Samorząd szkolny zorganizował akcję pod hasłem Bądź życzliwy, to nic nie kosztuje. W pierwszym dniu odbył się happening. Wszyscy uczniowie, mogli dołączyć do Drużyny Życzliwych. Wystarczyło odcisnąć dłoń i zapisać swoje imię na plakacie. Tym samym  zobowiązywali się do życzliwego i tolerancyjnego zachowania. Zainteresowanie było bardzo duże. Uczniowie otrzymali również okazjonalne plakietki. W akcji wzięli udział też nauczyciele z panią dyrektor na czele. Akcja trwała 4 dni, w tym czasie przewodniczący klas wybierali kandydatów do Drużyny Życzliwych. Na  godzinach wychowawczych uczniowie klas IV — VII prowadzili dyskusje, pogadanki na temat tolerancji, granic akceptacji, dyskryminacji oraz życzliwości i traktowaniu drugiego człowieka. Wykonali też plakaty.

Podsumowanie działań odbyło się podczas apelu. Uczniowie przedstawili swoje prace, zaś  przewodniczący klas po konsultacji z samorządem klasowym i wychowawcą stworzyli Drużynę Życzliwych.

Drużyna Życzliwych:

Klasa 0: Zofia Baranowska, Lena Kosińska, Lena Mazurowska, Hubert Kosiński, Nadia Jeziorna, Weronika Hołoś, Paulina Adamska,

Klasa I: Oliwier Gąszczak, Joanna Kasprzak, Patryk Nawrot, Stefan Lubojański,

Klasa II: Wiktoria Makowska, Katarzyna Zimoch, Maciej Zimoch, Wojciech Kaczmarek, Kamil Kaczmarzyk, Fabian Uszycki,

Klasa III: Magdalena Obrzut, Maja Górecka, Wiktoria Olbrych, Andżelika Lubojańska, Julia Jeziorna, Bartosz Kosiński,

Klasa IV: Julia Kaczmarzyk, Zuzanna Solecka,

Klasa V: Kamila Nawrot, Kamil Kaniewski, Szymon Lenart, Natalia Jerczyńska, Mateusz Słowikowski,

Klasa VI: Emilia Gąszczak, Julia Derdak, Martyna Szymkowiak, Michał Lubojański, Jakub Uszycki,

Klasa VII: Szymon Nawrot, Łukasz Czyż, Julia Jerczyńska, Wiktoria Uszycka, Agnieszka Świerczyńska, Roksana Brylak, Aleksandra Hołoś, Michał Zimny, Amelia Pawlak, Michalina Bryja, Bartosz Myśliwiec,

Życzymy wytrwałości w dotrzymaniu zobowiązania.

• d01
  • d02