Już od siedmiu lat, 8 listopada to dzień, w którym uczniowie w całej Polsce przygotowują w klasach wspólne śniadanie w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W tym roku nasi uczniowie z klas I-III również włączyli się do akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”. Dzięki zaangażowaniu rodziców, którzy wyposażyli ich w odpowiednie produkty, wykonali w klasach pyszne i zdrowe kanapki. Dzieci mogły zaprezentować nie tylko umiejętności kulinarne, ale i artystyczne. Pomysłowe i kolorowe kanapki zostały zjedzone z wielkim apetytem. Wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączony był z przypomnieniem 12 zasad zdrowego odżywiania i ważnej roli śniadania w diecie człowieka, zwłaszcza małego!