19 czerwca 2018 roku uczniowie klas IV – VII zmagali się z ortografią. Tego dnia bowiem odbył się XVII Szkolny Konkurs Ortograficzny w kategorii klas IV – V oraz VI – VII. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu ortograficznego pt. Witajcie w Ortolandii. Uczestnicy zmagań musieli wykazać się znajomością zasad ortograficznych, umiejętnością poprawnej pisowni, ale też czytać poprawnie polecenia oraz rozwiązywać zadania wymagające logicznego myślenia.

Mistrzyniami Ortografii zostały:

w kategorii klas VI – VII – uczennica klasy VII Roksana Brylak,

w kategorii klas IV – V – Maja Górecka uczennica klasy III, która również wzięła udział
w konkursie.

II miejsce w młodszej kategorii zdobyli :

Julia Kaczmarzyk z klasy IV i Szymon Świerczyński z klasy V;

III miejsce - Kacper Sołtysik z klasy IV.

Wśród starszych klas II miejsce przypadło Agnieszce  Świerczyńskiej z klasy VII,  zaś III miejsce Wiktorii  Uszyckiej z klasy VII i Kamili Nawrot uczennicy klasy V.

Gratulujemy!

• 01d