Kocham Cię, Polsko! – Klasolada

Tradycyjnie już Klasolada, czyli turniej wiedzy i umiejętności, była podsumowaniem pracy dydaktycznej, wychowawczej i profilaktycznej szkoły. Tegoroczne konkurencje dotyczyły głównie tematyki patriotycznej związanej z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.  Uczniowie i przedszkolacy podzieleni wcześniej na sześć grup musieli wykazać się wiedzą z różnych przedmiotów oraz zdolnościami plastycznymi i sportowymi. Na początek rywalizacji każda grupa przedstawiła swoją nazwę, okrzyk zagrzewający do walki i wybrany region Polski. Kapitanowie drużyn angażowali do pracy koleżanki i kolegów w celu zdobycia jak najlepszej lokaty. Wśród ciekawych konkurencji znalazło się dyktando „Język polski jest ą-ę”, uzupełnianie tekstu Mazurka Dąbrowskiego, znajomość mapy Polski, wykonanie kotylionu narodowego i znaków drogowych. Wszyscy świetnie się bawili rozwiązując zadania i pokonując rywali w wyścigach rzędów. Klasolada zakończyła się wręczeniem nagród poszczególnym grupom za zajęcie pierwszego i kolejnych miejsc.
Nad całością imprezy czuwali nauczyciele, którzy byli również sędziami przyznającymi punkty za wykonanie zadań.

• 01c
  • 02c