W dniach 6-7 maja 2019r. uczniowie klas IV–VIII wyjechali na wycieczkę. W pierwszym dniu obejrzeli muzeum Jana Pawła II, które mieści się w domu rodzinnym Ojca Świętego w Wadowicach. Tam też jako uczniowie szkoły im. Jana Pawła II wpisali się do Księgi Pamiątkowej. Kolejnym niezwykłym miejscem , które zobaczyli uczestnicy wyjazdu był obóz koncentracyjny w Oświęcimiu i Brzezince. Z powagą i spokojem wysłuchali opowiadania przewodnika, ze wzruszeniem oglądali pamiątki oraz dowody zbrodni dokonanej przez niemieckich okupantów na milionach ludzi. Drugi dzień uczniowie spędzili w Krakowie. Po śniadaniu udali się na Wawel. Obejrzeli groby królów  w Kaplicy Zygmuntowskiej, zobaczyli słynny Dzwon Zygmunta, weszli na dziedziniec zamku. Następnie traktatem królewskim przeszli na rynek, gdzie wysłuchali hejnału z wieży Kościoła Mariackiego. Po drodze odwiedzili „papieską” Franciszkańską 3. Następnie zwiedzili stary Kazimierz. Weszli do synagogi i na cmentarz żydowski.  Spacerując po znanej ulicy szerokiej dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat kultury żydowskiej. Ostatnią niesamowitą atrakcją dla wycieczkowiczów  okazał się pobyt w Ogrodzie Doświadczeń Lema. Zdaniem uczestników wycieczka należała do udanych. Niektórzy  wyrazili żal, że tak szybko się skończyła.

• 01z
  • 02z