Dnia 21 lutego 2019 roku odbył się pokaz grupy artystycznej „Rekonstrukto” pod tytułem „Ku niepodległej” – opowieść o tym jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie wszystkich klas z nauczycielami. Zaprezentowano wesołą lekcję historii, pokazano w jakich strojach i jaką bronią walczyli Polacy na przestrzeni 123 lat walk o wolność Narodu Polskiego. Ukazane zostało także znaczenie kobiet w tamtych czasach, które między innymi szyły mundury oraz były sanitariuszkami opatrującym rannych żołnierzy na froncie. Wydarzenie bardzo spodobało się uczniom, którzy aktywnie uczestniczyli w pokazie. Na zakończenie każdy mógł poczuć się jak żołnierz na froncie i potrzymać broń oraz przymierzyć stroje.

• 01n
  • 02n