23 listopada 2018r.  w naszej szkole gościliśmy pana mecenasa Artura Dembnego. Podczas spotkania w kl. O-III przedstawił prace w zawodzie prawnika. Ukazał ścieżkę zawodową począwszy od szkoły podstawowej, poprzez studia do uzyskania uprawnień do wykonywania zawodu adwokata, prokuratora lub sędziego. W klasach IV–VIII pogadanka miała temat: Środki odkurzające–konsekwencje prawne”. Uczniowie mieli okazję zadawać pytania o nurtujące ich zagadnienia w sprawach odpowiedzialności karnej osób niepełnoletnich. W godzinach popołudniowych pan mecenas uczestniczył w zebraniu rodziców i nauczycieli. Tam omówił konsekwencje prawne dotyczące środków odurzających (dopalaczy, narkotyków). Przedstawił również różne sytuacje osób niepełnoletnich, które podlegają odpowiedzialności karnej.

• 01j
  • 02j