Drogi do Wolności-III Sejmik Samorządów Uczniowskich Szkół Gminy Łęka Opatowska

16 listopada 2018r. przedstawiciele uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjum oraz ich opiekunowie wzięli udział w obradach III Sejmiku Samorządów Szkolnych z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości. Uroczyste obrady otworzyła dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Trzebieniu Pani Urszula Wędzicha. Szczególnym gościem sejmiku był badacz regionu, założyciel Towarzystwa Przyjaciół Lasek LUKUS Pan Florian Piasecki. Podczas prelekcji przedstawił dzieje Polaków mieszkających na naszym terenie podczas zaborów i odradzającej się Polski. Młodzież z zainteresowaniem obejrzała wystawę Dla Niepodległej, zwłaszcza stare kroniki, zdjęcia, pamiątki po majorze Stanisławie Jeziornym i prace plastyczne dzieci. Uczniowie wspólnie opracowali Dekalog Współczesnego Patrioty, który później jednogłośnie uchwalili. Pracami sejmiku kierowała Roksana Brylak przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Trzebieniu. Przedstawiciele szkół i Pan Florian Piasecki otrzymali z rąk pani dyrektor i nauczycielki historii Pani Ewy Poźniak statuetki upamiętniające wolną Ojczyznę. Na zakończenie sejmiku Wójt gminy Łęka Opatowska Pan Adam Kopis, dyrektor szkoły Pani Urszula Wędzicha i Pan Florian Piasecki posadzili przed szkołą dla uczczenia Stulecia Odzyskania Niepodległości Drzewo Pamięci.

• 01a
  • 02a