Światowy Dzień Książki, który przypada na dzień 23 kwietnia był okazją do zorganizowania wyjścia uczniów klas I–III do Gminnej Biblioteki Publicznej w Opatowie. Wycieczka odbyła się 25 kwietnia. Bibliotekarka w interesujący sposób zapoznała dzieci ze swoją pracą, rodzajami katalogów bibliotecznych oraz z dostępnym księgozbiorem wypożyczalni i czytelni. Poprzez wskazywanie interesujących książek i czasopism, zachęcała uczniów do czytelnictwa oraz zapisania się do biblioteki. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali opowiadania czytanego na głos przez pracowników biblioteki. Mieli także możliwość wykazać się kreatywnością i wyobraźnią, wykonując prace plastyczne. Podczas pieszej wycieczki dzieci miały okazję przypomnieć sobie i zastosować na drodze poznane zasady bezpieczeństwa. Opiekunami wycieczki były pani Karolina Gawlik i pani Elżbieta Gibek.

• 01w
  • 02w